Práce na deťoch skrze energiu a kryštály

Deti všetkého veku sú k energiám spravidla viac vnímavé ako my dospelí. S energiou kryštálov pracujú intuitívne a keď je v tom podporíme, môžeme svojim deťom pomôcť s mnohými ťažkosťami. Ako úplný základ, od ktorého sa môžeme odraziť, je pomôcť deťom vyrovnávať ich energiu za pomoci minerálov. Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo sa tradične malým bábätkám kupuje oblečenie v ružovej u dievčatiek a svetlo modré u chlapčekov, je to práve kvôli doplneniu „chýbajúci“ polarity. Dievčatká sú viac jinové, majú viac ženskej energie, tiahnu viac k energii vody, mesiace, krajiny, k temnote a pasivite. Chlapčekovia sú jangu, majú viac mužskej energie a sú viac aktívne, tiahnu ku slnečnú energiu, ku svetlu, sile a ohňu. Všetci síce v sebe máme zastúpený jin aj jang v rôznych pomeroch, napriek tomu nás naše pohlavie predurčuje k dominancii jinu či jangu.
Mužská, projektívne energia sa prejavuje aktivitou, ohňom, vášňou, a u chlapcov je dobré ju vyvážiť chladivú, pokojnú energiou, ktorú nesú modré kamene, napríklad tyrkys, sodalit, kyanid, akvamarín, lapis lazuli a ďalšie. Tieto kamene nepotlačí ich mužskú energiu, ale pomôžu im lepšie zvládať ich myšlienky, nervový systém, osobné silu a pomôžu pri strese.
Ženská, Receptívne energia sa prejavuje pasivitou, chladom a pokojom a u dievčat je vhodné vyrovnať ju vrelú a teplú energiou kameňov farby ružovej či oranžovej, napríklad ruženínom, rhodochrositem, karneolom, Kunzit. Tieto kamene im pomôžu rozvíjať ich chuť do života, lepšie zvládať nápory emócií, podporí ich sebadôveru a sebavyjadrenia a pomôžu rozvíjať osobné vôľu.
Ak chcete podporiť svoje deti, väčším deťom nechajte zvoliť si svoje kamene. Z mojej skúsenosti chalani intuitívne volí z modrých kameňov a dievčatá z tých ružových. Ktorý je pre nich ten pravý môžeme nechať na nich. U bábätiek odporúčam Vami zvolený kameň mať napríklad pod matracom postele, v ktorej bábätko spí alebo na nočnom stolíku. Svojim deťom vysvetlite, ako s kamienkami pracovať a čo pre nich kamienky môžu urobiť. Jeden z mojich synov napríklad vyhľadáva modrý achát, keď nemôže zvládnu svoj hnev a hovorí, že mu achát pomáha prebytočnú energiu vypustiť. Sám kamienka povie, čo od neho potrebuje, teda vedome s ním spolupracuje.
Dobrý spánok a nočné mory:
Deti často mávajú divoké sny, alebo dokonca nočné mory. Nech už je príčinou spracovávanie zážitkov z predošlého dňa (často vznikajú nočné mory ako následok dýchacích problémov, buď pri nachladnutí, alebo pri pocitoch bezmocnosti), čistenie hlbších problémov či útoky bytostí z iných sfér, je možné deťom ukázať, ako sa chrániť. Odporúčam dať deťom pod vankúš jeden z týchto kameňov:
Ružový kalcit – ružová odroda vápenca, ktorá je kameňom srdca, lásky a odpustenia. Spája s ríšou víl a jednorožcov. Ružový kalcit nás učí byť jemný a súcitný sám k sebe, pomáha s pocit viny a učí nás vnímať svoju vlastnú hodnotu. Povedzte svojmu dieťaťu, keď sa bojí nočné mory, že kameň ho spája s jednorožcom, ktorý je tam pre neho a vezme ho vo sne do svojej krásnej rozprávkovej ríše, do ktorej sa nočnej mory dostať nemôžu, pretože je pre nich neviditeľná. Keď naučíte svoje dieťa sa so svojím kalcitu prepojiť, bude sa mu spať oveľa lepšie a bez obáv.
Ametyst – kameň harmónie, fialová farba v sebe spája jin aj jang. Ametyst je všestranný „liečiteľ“ a pre pokojný spánok je ideálne. Pomáha ako proti nespavosti, tak proti nočným morám. Ak môžete, kúpte deťom do nočného izby ametystovú Geode (stačí malá) a ak má dieťa nočnú moru a bojí sa zaspať, môže sa upokojiť tým, že bude pozerať do geódy, ktorá sa krásne trblieta a vdychovať jej fialovú žiaru a vydychovať svoj strach a temnotu. Naučte svoje deti s kryštálmi vedome pracovať, deti do toho vplávajú rýchlo a možno čoskoro začnú učiť ony vás.
Lepidolit – je známy ako kameň vnútorného mieru, pomáha nám ľahšie sa vyrovnávať s náročnými emóciami, ako je strach, zlosť, podráždenosť, smútok či nenávisť. Dajte kameň dieťaťu pod vankúš, alebo do ruky a povedzte mu, nech si prestaví ochranný obal, ktorý okolo neho tvorí fialová či ružová žiara lepidolit a v ktorom je úplne v bezpečí. Tento rituál môže robiť dieťa každý večer pred spaním.
Deti a hyperaktivita:
Dnešné deti sú veľmi vnímavé na rušivé energie z elektromagnetického žiarenia, ktoré je všade okolo nás. Veľa z nich na to reaguje po svojom, a aj keď rodina vie sa svojím živším potomkom vychádzať, často vznikne problém v škole. Pre citlivejšie deti je dobré viac chrániť svoju auru pred elektro smogom. Naučte svoje dieťa si pravidelne pred spaním čistiť svoje energetické pole napríklad selenid (ako na to sa dočítate tu) a vybavte ho niektorým z uzemňujúce kameňov. Pre deti najviac odporúčam hematit či čierny turmalín. Hematit má jemnú uzemňujúce energiu, od detskej aury odráža škodlivé energie a vplyvy. Turmalín negatívnu energiu transformuje a odvádza preč. Kamienky dajte deťom buď do vrecka, alebo do školskej tašky.
PS: ak máte v škole osvieteného učiteľa / učiteľku, vybavte ho poriadnym kusom ametystu a pár menšími kúskami čierneho turmalín. Deti budú pokojnejšie a budú sa ľahšie sústrediť na výučbu.Vaša Príznaky Transformácia