Päť krokov, ako znovunadobudnutia svoju ženskú silu

Hľadáš prameň, v ktorom by si obnovila svoje sily? A kam sa vlastne podeli? Možno si zabudla na niekoľko kúziel s ženskou energiou. Pripomíname ti je týmto článkom.
1. neodovzdávajú svoju silu nikomu a ničomu. Namiesto sťažovania si konám.
Nedopusť už nikdy, aby si svoju ženskú silu odovzdala nejakej situácii alebo človeku. Tým, že sa vzdáš, stratíš kontrolu nad svojím životom, staneš sa obeťou vláčenou v bezvýchodiskovej kruhu. Často túto cestu zo strachu volíš. Uvedom si však, že nikam nevedie a že chodíš stále dokola. Sú to situácie, keď ťa problém prišpendlia na mieste a tie prestaneš veriť svojej ženskej sile, ktorá by ho transformovala v niečo dobré. Pritom v skutočnosti to dokážeš (hoci trebárs aj s pomocou druhých).

Namiesto sťažovania sa a stavanie sa do pozície nemohúci, konaj. Neplytvaj svoju energiu na sťažnosti, zlosť a ľutovanie sa. Zbytočne to nerozmazávajte, nerob z toho aféru. Využi túto energiu na vyriešenie / transformáciu / vylepšenie situácie. Problém je výzva k zapojeniu tvojej ženskej sily, proaktivity a mágie.

„Ako žena môžeš pretvárať svet i seba samého tým, že nenecháš problémy, aby zahnívali, ale intuitívne a bez zbytočných rečí je transformujete.“
Krásne na to upozornila aj Zlata Hnátová vo svojom poslednom článku, kde uvádza vetu: „A čo si čakala?“ Že sa niečo zmení, keď tu budeš sedieť, ľutovať sa a čakať, že niekto druhý to vyrieši za teba? Nie. Větřím Ak vo vzduchu problém či nespokojnosť, je to výzva k môjmu vlastnému rastu. A tá sa neodmieta. Jedine tak môžem silnieť.
2. Pestujem si prázdny a tichý priestor vonku i vo vnútri. Načúvam sebe.
Uvedom si, kam sa podelo tvoje ja. Počuješ ho? Alebo sa stratilo v šumu vnemov, ktoré sa na teba každodenne valí z obrazoviek, prijímačov, chatov, konverzácií, časopisov a reklám? Seš Ak ako žena vystavená dlhodobo tisícom vnemov, ktoré konzumuješ jeden za druhým, potom vedz, že sa pripravuješ o ohromné ​​množstvo tvojej vzácne energie.
Tvoja myseľ nestačí tieto vnemy triediť a spracovávať, všetky pritom zahlcujú tvoj systém. Podobne to je aj s vecami, ktorými sa obklopuješ. Každá z nich na teba nejako pôsobí. Ak je ich príliš a ak nie sú s tebou v súlade, potom budú nevedomky zamestnávať tvoju pozornosť a okrádať ťa o energiu.

„Snaž sa udržiavať svoju myseľ a svoj osobný priestor tiché a prázdne. Nech sú tvojím útočiskom, ktoré ťa vždy osvieži a v ktorom sa stretneš sama so sebou. “

Nielen pre lepšie duševné zdravie, ale preto, aby si mohla počuť hlas svojej duše, je čas od času potrebné spočinúť v prázdnote. Na chvíľu vypnúť všetky tie rušivé vplyvy a byť sama. Vyčistiť priestor okolo seba a stíšiť hlasy zvonku. Z priestoru, kde to nie je možné, je potrebné utiecť do ticha. Často je to miesto v prírode, kde možno spočinúť a vypnúť myseľ. V tom tichu a prázdnu možno vysloviť otázku: „Si tu? Čo mi chceš povedať? „Sú to krásne okamihy, keď prichádza odpoveď formou blaženého pocitu a alebo môžeme začuť konejšivý hlas svojho Vyššieho Ja:“ Som s tebou. Všetko je v poriadku. Milujem ťa. “

Čas pre takúto meditáciu by si si mala vyhradiť pravidelne. Rovnako tak ako si dopriať chvíle OFFLINE, chvíle, keď nemusíš odpisovať na správy, zúčastňovať sa diskusií pod. Centrum diania totiž nie je na sociálnych sieťach, ale priamo vo vnútri teba – tam načúvaj.

3. Ctím vo svojom živote istú organizáciu a poriadok. Kultivuje svoju mužskú energiu.
Ženská energia je charakterizovaná ako určitý chaos bez jasných cieľov, hraníc a pravidiel. Jej podstatou je plynutie. Avšak tak ako rieka potrebuje mať svoje koryto, aby sa nevyliala a nezaplavili krajinu, potrebuje byť ženská energia v harmónii s tou mužskou. Žena aj muž sú kombináciou týchto dvoch energií, ktoré je potrebné udržiavať v rovnováhe. Ak si veľmi ženská a neposiluješ v sebe mužskú energiu, môže sa stať, že budeš vo svojom živote bojovať s pocitom slabosti, s emočné nestabilitou, nerozhodnosťou, nebudeš schopná doťahovať veci do konca, tvoj život nebude mať žiadny určitý smer a pretečie tí medzi prsty.

„Ženská energia je spájaná s vodným živlom, s emóciami, nespútanosťou, potrebuje však mať svoju nádobu alebo koryto – určitý pevný základ.“

Týmto základom je organizácia, poriadok a vytrvalosť. Treba ich nastaviť, aby zodpovedali tvojim životným prioritám, a potom nastoliť disciplínu, vďaka ktorej sa stanú záchytnými bodmi tvojho života. Môže ísť o úplne banálne veci ako je to, že si každý deň zacvičím, pripravím si každý večer oblečenie na ráno, mesačne publikujem článok na svoj blog a pod.
Prvým krokom je teda uvedomiť si, čo chcem a aké sú hodnoty, podľa ktorých chcem žiť. Aké činnosti ma budú posúvať dopredu? Na základe tohto uvedomenia potom zorganizujem svoj život tak, aby v ňom boli isté návyky, vďaka ktorým sa nebudem utápať v zmätku a budem sa krok za krokom posúvať k tomu, čo som si stanovila ako zámer pre svoj život.
4. Som v spojení s prírodou. Som uzemnená.
Cítiš sa vyčerpaná a bez sily? Možno ti chýba časť teba isté – krajina, les, vzduch, zvieracie bytosti. Ak s nimi nie si pravidelne v kontakte, potom niečo v tebe veľmi trpí. Treba sa s nimi znova prepojiť. Dívať sa dlho do mačacích očí, načúvať kriku vtákov, vnímať j

emnost machu … Tvoja podstata je divoká. Pochádzaš z lesov. Byť zavretá hodiny a hodiny medzi bielymi stenami a vystavená umelému osvetlenie a modrému žiarenia z počítača, nie je pre tvoje ženské zdravie dobré.

Ty to cítiš. V hĺbke duše to vieš, napriek tomu sa zdráháš, keď ťa les volá. Zdráháš sa, pretože sa bojíš tej sily, ktorú ti pripomína. Nechceš späť do lesa. Je ti pohodlne v živote, ktorý žiješ. Ale svoju divokosť nezaprieš.

„Potrebuješ byť v spojení. Potrebuješ cítiť krajinu svojimi chodidlami, potrebuješ čerpať energiu zo slnka, stromov, kvetov, vody a kameňov … Až potom si celistvá, až potom môžeš byť zdravá a plná sily. “
Nemáš niekedy chuť bežať bosá po lúke? Nemáš niekedy chuť sa položiť na kamene v rieke a nechať zo seba zmyť všetko to umelé, všetko to, čo nie je tvoja? Nemáš niekedy chuť zaboriť prsty do hliny a pozorovať, ako sa zo semienka rodí rastlina? Všetky také aktivity ťa uzemňujú, čo je pre ženu veľmi prospešné. Žena potrebuje vniesť do svojej citlivej povahy nadhľad. Potrebuje mať oporu v krajine. Ak cíti túto oporu a stabilitu, potom nemá potrebu ju hľadať u druhých a byť na nich nezdravo závislá. Ak je uzemnená, potom nemôže utopiť v mori emócií, ktoré jej plavia.
Nájdi si svoj spôsob, ako byť s prírodou a krajinou v spojení a rob to často. A najmä potom vtedy, keď sa necítiš dobre. Kontakt so zemou predstavuje úžasný zdroj energie a pôsobí liečivo napríklad na menštruačné bolesti. Nezabudnem, ako som si prvýkrát sadla na lúke na zem a behom chvíle táto bolesť ustúpila – krajina si ju vzala. Stačí sa na zem položiť a pustiť to, čo nepotrebuješ. Liečivé účinky môžeme pozorovať aj pri kontakte so zvieratami – ich prítomnosť tíši bolesť a upokojuje psychiku.
5. Nechávam prihovárať svoju dušu. Tvorím.
Ženská duša túži po sebarealizácii. Ak jej k tomu nedáš príležitosť, negatívne sa to prejaví v tvojom živote – môžeš sa potýkať s únavou, pocitom zmaru, nenaplnenia, depresiami. Všetky tieto pocity sú signálom, že nekonáš v súlade so svojou dušou a že ju dávaš málo priestoru pre sebavyjadrenia.

„Každá z nás je vo svojej prirodzenosti umelkyňou so špecifickým vnímaním sveta a jedinečnú tvorivou silou. Ak je však táto sila potlačená, môže nás zvnútra doslova zožierať. “

Tvoriť znamená nechať prihovárať seba skrze činnosť, pokiaľ vypneš myseľ a napojíš sa na svoje srdce. Môže to byť tanec, kresba, modelovanie z hliny, fotografovanie, výroba šperkov, písanie, spev, tvorba mandál, pletenie … Ty sama vieš najlepšie, čo ťa volá – čo ťa pohltí, pri čom sa dostaneš do nádherného meditatívny stavu, pri čom zažiješ pocit extázy, sily a radosti. Sú to chvíle, kedy sa tvoja duša trasú a celú ťa presvecuje. Buď s ňou v kontakte po celý deň. Pýtaj sa: Ako sa cítiš? Čo krásneho dnes vytvoríme?

Takmer do akejkoľvek činnosti môžeš vložiť niečo zo seba. Obohacujte svet o seba sama. Dovoľ, aby z každého tvojho počinu sálala tvoja jedinečnosť. Tvoja duša neznesie byť utláčaná, potrebuje slobodu, aby ťa mohla odmeniť pocitom naplnenia a sebavedomie.

Život nemá byť podľa prikazanych merítok, má byť tvojim vlastným umeleckým dielom. A tak je to správne. Zabudni na to, že tí hovorili, že nevieš kresliť. Zabudni na to, že si nikdy netancovala. Nie si v umeleckej súťaži, nemusíš cítiť stud, si vo svojom živote a ten potrebuje, aby si v ňom miešala farby, tóny, vône, pohyby, tak ako to cítiš práve ty. Tak ho nenechaj utopiť v šedi dní, ktoré padajú jeden za druhým ako z automatu.
Uzri ten potenciál, ktorý v tebe drieme, zdivejú a vezmi si svoju silu späť.