Cítiť slobodu je základná potreba každej duše

Predstavte si svet, v ktorom je každá duša slobodná, cíti sa dobre a v súlade. Pláva životom, prežíva radosť a pocit dostatku … taký bol svet totiž stvorený. A k tomu sme dostali nádherný dar, ktorý nám umožňuje cítiť aj niečo ďalšie – vôňu, dotyky, chute – naše telo.
Každá duša má základnú potrebu slobody a k nej smeruje. Používa k tomu tú najlepšiu vesmírnu navigáciu – cítime emócie. Každá bytosť, i napríklad váš psík, sa pohybuje slobodne vo svete, ktorý pozná, ktorý vie zaznamenať a pochopiť. A keď jej v tom niečo bráni, necíti sa dobre, trpí. Ľudská duša, ktorá pochopí, že jej životným priestorom je vesmír, sa tým vydáva na novú cestu vývoja, rovnako ako potôčik, ktorý prekoná hrádza alebo veľký kameň, objavuje ďalší priestor pre vyjadrenie a naplnenie svojej slobody BYŤ.
Skúste sa teraz naplniť vetou: „Som slobodná duša, môžem byť, kde chcem a robiť čokoľvek.“
Prečo že to nejde? Aha. Nie ste o tom presvedčení. A čo je teda vaše realita?
Hromada obmedzenia a tisíc dôvodov, prečo niečo nejde?
Vzťahy, ktoré vám nevyhovujú a vy ste v nich uviazli ako v pasci?
Neviete, nemôžete prekonať strach?
Nemáte peniaze, šťastie, odvahu?
Cítite sa zle?

Napriek tomu je tu jedna dobrá správa: To všetko je len dôkazom, že vaše navigácia FUNGUJE! A hovorí vám, že ste od slobody a radosti ďaleko, alebo že idete opačným smerom, proti prúdu. Teda, že nie ste tam, kde chcete byť. Chce vás tým prinútiť k pohybu, zmene myslenia, ale aj činov.

Predstavte si, že idete na prechádzku. Chcete dôjsť na krásnu lúku plnú kvetov, ale pomýlite smer. Namiesto toho dôjdete do čierneho lesa, z ktorého máte strach, necítite sa tam vôbec dobre. Sadnete si pod jeden zo stromov a začnete kričať a plakať, hneváte sa na ten les, že tam je. Vadí vám každý korienok a vy sa rozhodnete tam počkať, až ten hnusný les zmizne. Na krásnu lúku ani nepomyslíte. Je vám čím ďalej väčšia zima a začína sa stmievať, stále sedíte a myslíte na to, akú máte smolu, ľutujete, že ste vôbec vyšli na prechádzku … A ako tam tak sedíte, pomaly začína noc a vy stále čakáte, až ten les zmizne … je možné, že už sa nikdy nevrátite domov.

A rovnako tak strnulo niekedy čakáte vo svojom živote, až zmizne alebo sa zmení to, kvôli čomu sa necítite dobre. A čím dlhšie to trvá, tým sú signály navigácie silnejšie, od zlého pocitu až po fyzické choroby, úrazy. To všetko sú len upozornenie rôznej intenzity, že je potrebné zmeniť smer.

Ak neviete, kde začať so zmenami, skúste jednoduchú metódu:
Vezmite papier a ceruzku a zamyslite sa nad tým, čo vám v súčasnej dobe vo vašom živote BRÁNI BYŤ slobodnú dušu, byť tam, kde chcete a robiť čokoľvek? Zapíšte si tieto prekážky pod seba.
Potom tieto prekážky preškrtnite a hneď vedľa zapíšte, čo tam chcete mať namiesto nich.
Do posledného stĺpčeku si napíšte čo pocítite, až nastane vo vašej realite to, čo je zapísané v druhom stĺpci.
napríklad:
Bojím sa zmeny Nachádzam odvahu k zmenám guráž a silu
Mám nadváhu Cítim sa dobre vo svojom tele spokojnosť, pokoj
Neverím si Mám zdravú sebadôveru sebavedomie, hodnotu
Oblasť vľavo je váš čierny les, miesto obmedzenia a neslobody, niečo, čo nechcete.
Teraz zamerajte svoju pozornosť na stĺpček uprostred, to je vaša rozkvitnutá lúka, to čo CHCETE, oblasť slobody duše. Od teraz skúste každý deň aspoň po dobu jedného týždňa sledovať svoje myšlienky a slová, v akej oblasti ste častejšie? V myslení na to čo chcete alebo na to, čo nechcete, z čoho máte strach? Po týždni venujte chvíli premýšľania, k čomu vás to doviedlo, čo ste si uvedomili, čo naozaj chcete a potrebujete? Naplánujte si, čo ďalej.
Pamätajte si, VŽDY môžete niečo urobiť, len počúvajte svoju vnútornú navigáciu a cesta sa objaví.