Ako „vymačkať“ radosť v našich životoch?

Kto nejde v živote, a ani neskúsi ísť za svojím skutočným snom a vykonáva prácu (môže sa týkať aj partnerského vzťahu, výchovy v rodine), ktorá je proti jeho vôli, nebaví ho a nenapĺňa, bude sa mu to prejavovať na jeho zdravie a psychike , nech chce alebo nie. Jeho emócie ho rovnako budú nútiť k zmene a zamyslením sa nad jeho životom. Doba, ktorá nastáva, nás všetkých bude nútiť popremýšľať nad naším životom. Robíte všetko tak, ako chcete? Vykonávate svoju vysnívanú prácu a robíte ju s radosťou? Žijete v láskyplnom šťastnom a naplnenom partnerskom vzťahu? Máte celkovo život šťastný, bez starostí a ste s ním maximálne spokojní? Ak je vaša odpoveď záporná, čo robíte preto, aby ste boli šťastní vo všetkých smeroch vášho života? Cesta nie je vždy ľahká a jednoduchá, ba naopak, u každého inak tŕnistá. Každý má cestu inú, ale verte, že všetci máme rovnaký cieľ. To hlavné je snažiť sa ho dosiahnuť.

Koľko z vás ráno vstáva do práce, ktorá je pre vás rutinou, každodenným stresom a neradostí. Odopne si tých svojich pár hodín, sčíta na hodinách, kedy konečne odbije odchod domov, as absolútnym nenaplněním z dobre vykonanej a radostné práce odchádza „vyšťavený“ domov, kde ho čaká len upratovanie, povinnosti, domácnosť a starosti s deťmi. Je vám tento príbeh povedomý? A kde máte nejaké radosti? Smiech, zábavu, koníčky, relax, romantiku, uvoľnenosť, priateľov?
Raz si posedieť s priateľmi na víno nestačí. Pozrite sa na človeka, ako vyzerá, ako na vás pôsobí a čo vyžaruje, keď s nechuťou robí prácu, ktorá ho nebaví. Podľa jeho slov musí, ale musí sa aj vzdať všetkých svojich snov? Nie je to ztrhaný človek s kruhmi pod očami, bez energie, smutný, bez života? A pozrime sa na človeka, ktorý išiel za svojím snom, vydrel si svoju cestu a robí, čo ho baví. To hneď spoznáte. Oči sa mu lesknú a septembri nadšením, elánom, energiou a vitalitou, často upravený, pekný človek. Taký je to rozdiel. Keby existoval čarovný dedko a povedal by vám, že vám splní sen v podobe premeny vášho života – aký život by ste chceli žiť? Čo by ste mu odpovedali? Aký by bol?
KTO NEJDE ZA svojím snom, ZA SVOJÍM POSLANÍM OD VESMÍRU, bude nútené byť nešťastný.
Každý má nejaké sny. Začnite na nich pracovať, sny sú od toho, aby nám vytvorili základnú predstavu, ako máme v realite žiť. Nie je náhodou, že stále viac sme unavení, ospalí, preťaženie a protivní. Nie je to dané len vekom. Patrí sem hŕbu mladých ľudí. Nikdy nemôžete mať veľa energie a chuti do života, keď budete žiť TO, čo vás nebaví a nenapĺňa. Aby ste podvedome na tento šedý život na chvíľu zabudli, idete sa „omámiť“ a vytvoriť umelú radosť alkoholom, kedy na všetko dočasne zabudnete. Lebo máte na chvíľu pocit, že je život veselší, radostnejší a taký svetlejšie. To je ale len dočasné. Práve preto veľa ľudí dnes pije alkohol. opije sa, aby utiekli z reality pomocou alkoholu, fajčením, drogami a inými omamnými látkami. Úniky z reality sú rôzne. Niekto z nej uteká vo forme spánku či chorôb. Psychicky už to nezvláda, a tak si telom podvedome vyvoláva chorobu, aby do nej mohol uniknúť a schovať sa. Schúliť sa doma, aby mu nikto neubližoval, ako ľudia, tak celý svet. Niekto si vyvoláva nevedome starosťami únavu, aby mohol častejšie spať, lebo v spánku nemusí nič riešiť a na nič myslieť. Je to jediná doba, kedy na chvíľu môže hlavu a myšlienky sa starosťami vypnúť.
Dnešné mladí ľudia majú veľký problém vedieť sa pobaviť a zasmiať bez pomoci nejakej omamnej látky. To je už pre vás informácie, že by ste sa sebou mali niečo urobiť, alebo skončíte naozaj zle. Je to únik do umelého sveta, ktorý ale neexistuje, ráno musíte rovnako vstať a žiť. Preto žite svoj vysnívaný sen tak, aby ste nemuseli nikam utekať, ale naopak sa na ten deň tešiť, pretože budete robiť to, čo vás baví a mať okolo seba ľudí, ktorí vás majú radi. Potom nebudete k životu potrebovať žiadne omamné látky. Je to podobné, ako keď je človek zamilovaný. Zrazu nepotrebujete jesť, piť, spať, tešíte sa na ráno, až vstanete a užijete si ten krásny deň. Aj keď vonku prší, všetko vidíte ružovo, pretože sa tak cítite. Myseľ je veselá a je vám skvele. Keď sa necítime dobre, aj svet vidíme tmavými farbami. Myseľ je šedá, ťaživá. Všetko máme v sebe. Náš vnútro sa nám zmieta pred očami. Už aj vedci začínajú pomaly priznávať, že stres a zlá psychika narúša imunitný systém, ktorý potom už len spustí kolobeh chorôb. Ten, kto drží hnev, stres a zlosť v sebe, ten má automaticky zníženú imunitu.
Toto je vaša liečba, toto je najlepšia medicína, ktorú si vy sami sebe môžete dať. Máte ju na dosah, len na ňu siahnuť, uchopiť a nepustiť.
SKÚSTE BYŤ ZA VŠETKO vďačný a tešiť sa na VŠETKO, ŽE VÁM niečo zaujímavé PRINESIE
Žime každú minútu tak, aby sme mali na čo spomínať, až budeme dedkovia a babičky, ktorí budú sedieť v hojdacom kresle a premietať si celý život spätne. Nezostane vám nič iné než len spomienky, tak nech tie spomienky stojí za to. Predsa nechcete, aby ste spomínali na to, ako ste boli uchvátení v práci a potom bežali na nákup. Kde sú tie krásne spomienky, ako ste si život užívali a vychutnávali? Čo budete vyprávět svojim vnúčatám? Na čo ste hrdí, že ste dokázali? Žite tak, aby ste dokázali spomínať s pýchou a s úsmevom na perách na každý deň, ktorý ste kedy prežili.
Verte hlavne sami sebe, a potom i ostatné začnú veriť vám. Verte, že všetko bude dobré, krásne, najlepšie. Proste hlavne verte! Skúste to. To je základ všetkých uskutočnených snov a plánov. Nikto učený z neba nespadol a nikto nehovorí, že je to ľahké. Nikto to nezvládol zmeniť zo dňa na deň, je to učenie, vývoj ale krôčikom po krôčiku dôjdete k cieľu, ktorý stojí za to. Náš život je jedno veľké predstavenie, a len na nás je, ako sa s danou rolou, ktorá nám bola Vesmírom daná, pobije. Ako ju uchopíme a ako ju zahráme.
PREČO VÁM ALE NEJDE sa radovať?
Je ale pravú, že niekedy aj keď prežívate radostné a krásne chvíle šťastia, máte pocit, že to „ide okolo vás“ a máte pocit, že vám nejde sa smiať, nejde sa radovať. Že sa do toho musíte nútiť. Pripadáte si ako blázon . Mozog na vás kričí – prečo sa neraduješ, keď je dôvod? Ale duša je tak nejako „divne“ zviazaná a vám nejde sa pretvarovať, a tiež sa pretvarovať ani nechcete. Chcete tú radosť opravdivo predsa cítiť! Kde je príčina? Vždy keď sa takto budete cítiť, že to známka toho, že na „vás doslova niečo sedí“. Je to známka prilepené entity, duša či nejakého bloku. Je to pocit, ako keď máte na sebe „prilepenú žuvačku“ po celom tele. Nejde to odlepiť a cez ňu to nejde prežiť. Je tam „niečo“ čo vám bráni prežiť tú radosť. To „niečo“ je potom nutné odstrániť, odlepiť z vás aby ste zase mohli všetko pozitívne prežívať naplno. Poviete kvalitnému duchovnému terapeutovi, ktorý sa týmto zaoberá, aby sa pozrel na to, čo vám bráni sa smiať, prečo vás bolí sa smiať, prečo to nejde? On to z nás dá dole a potom môžete žiť zase ako predtým. Zlozi to, odblokuje, odstráni ten ťažký „mentálne kožuch“, čo na vás sedí a bráni vám v radosti. Často tam môžu byť témy z minulosti, ktorá sa zrazu otvoria a doslova vás paralyzujú tak, že vám usmievať sa prirodzene nejde, aj keby ste sa stavali na hlavu. Blok vás omámi, omotá si vás a ovláda.
A pamätajte, že najväčším pomocníkom, ktorého máte, ste vždy len vy sami. Okolo seba máte veľa rád a berliček, ale ten hlavný krok v živote je vždy len a len na vás. Rovnako ako si za vás nikto bolesť neodtrpí, narodíte sa a umriete tiež vždy už len sami. Každý z nás, každá naša dušička má svoj samostatný úlohu v tomto živote. Žiadna nemá rovnaký, a tak si každý musíme prejsť určitú cestu, ktorá patrí len nám. Každý máme spísaný určitý scenár a je len na nás, ako si ho odžité a ako sa k nemu postavíme.
Verte v dobro a vieru svoju si starostlivo strážte a nenechajte sa nikdy nikým odradiť. Len tí, čo sa nikoho a ničoho nezľakli, sú tam, kde chceli byť. Vymažte zo života strach a „žite každú minútu tak, ako keby bola posledná, naplno!“ To nie je klišé, ale hlboká a veľká pravda. Kto sa to naučí, je šťastnejší ako ostatné. Je to duchovné zlato a ten najlepší návod na život, aký môže byť.