Kryštály

Naši predkovia vedeli, že kamene vyžarujú rôzne energie a vibrácie v staroveku. Nosili ich na čiapkach,dali ich do prsteňov  alebo ich jednoducho nosili ako amulety vo vreckách. Vládcovia ich dokonca vložili do svojich korunovačných klenotov. Ich moc a mágia sú skryté nielen vo vibráciách, ale aj vo viere človeka. Môžu mať na nás pozitívny vplyv nielen z psychologického hľadiska, ale aj z fyziologického hľadiska.

Starostlivosť o kryštály

Aby sme však nestratili svoju silu, mali by sme sa o ne správne starať – pravidelne zmyť zachytenú negatívnu energiu a jedy z nich vodou, ktorej sa zbavili. V opačnom prípade by sa nám jedného dňa mohli vrátiť. Účinky kryštálov sa znásobia, keď ich nabíjame po opláchnení. Väčšinou na slnku – svieti takmer každý deň (pokiaľ mraky nie sú zamračené). Nabíjanie v splne má však najväčší účinok. Je to trochu zložitejšie – táto príležitosť k nám prichádza len raz za 28 dní a nie vždy je istota, že mesiac bude svietiť na kameňoch v noci.

Vplyv a účinky jednotlivých drahých kameňov

Každému znameniu zverokruhu je priradená odporúčaná skupina kryštálov. Závisí to hlavne od povahy znakov a kamene majú buď dopĺňať jeho chýbajúce vlastnosti, alebo posilniť charakteristické črty. Pri výbere kryštálov vždy dodržiavajte intuíciu. Naše podvedomie presne vie, ktorý kameň mu môže v tejto chvíli pomôcť najviac.

Krištáľ

Najčistejší a podľa všetkého možno najsilnejší kryštál je spájaný mnohými s tajomnými a magickými schopnosťami. Symbolizuje svetlo na Zemi a napĺňa nás čistiacou a liečivou energiou. Má pravdepodobne najširšiu škálu terapeutických účinkov nielen na našu psychiku, ale aj na telo a vyvažuje, čistí a chráni našu auru.

Ametyst

Purpurový klenot posilňuje našu duchovnú vieru v sily vesmíru a vytvára most medzi nebom a zemou. Zbavuje nás sebeckých myšlienok a posilňuje mier, životnú silu a zmysly. Má pozitívny vplyv na spánok – stačí ho večer položiť pod vankúš a vezme vás do oblasti pokojného spánku s príjemnými snami.

Ruženec

Rosestone sa tiež nazýva kameň lásky. Otvára naše srdcia a uzdravuje rany, ktoré boli na ňom. Oslobodzuje nás od strachu z lásky a vedie k miernosti, nehe, priateľstvu a nesebeckej láske. Súvisí to aj s lepším vnímaním umenia – hudby, poézie, výtvarného umenia. Ale ruženec nezaobchádza len so srdcom mentálne. Má tiež pozitívny vplyv na klasické srdcové choroby a posilňuje svoju aktivitu.

Citrín

Kameň slnka chráni naše telo svetelnou škrupinou pred negatívnymi vibráciami z okolia a pomáha nám s intuitívnym vnímaním. Prebúdza v nás rovnováhu a harmóniu a vedie k múdrosti. Je univerzálnym liekom na všetky ťažkosti a lieči depresiu a fóbie. Fyziologicky má pozitívny vplyv na žalúdočné problémy, ako je nevoľnosť alebo nechuť.

Karneol

Karneol sa v nás prebúdza kreativitou a láskou k planéte a životu na nej. Odstraňuje závislosť a posilňuje pozitívne myslenie, takže vďaka nej si ju začneme užívať naplno a s radosťou každý deň. Pomáha tiež pri liečbe všetkých ochorení spojených s krvou.

Tiger Oko

Tigrie oko odstraňuje všetky naše emocionálne blokády a umožňuje nám pozerať sa na svet z lepšieho uhla. Zohrieva telo – keď sa cítime zle, môže nás priviesť späť k životu. Pomáha nám tiež prijímať nezávislé rozhodnutia a posilňuje víziu.

Hematit

Hematit nám dáva život odvahe, spontánnosti a predovšetkým optimizmu. Môže vytiahnuť choroby z tela veľmi dobre, dostať telo späť do rovnováhy a priniesť do neho pokoj a ticho. Pomáha tiež zvyšovať sebavedomie a prekonávať rôzne obmedzenia, ktoré sme si stanovili. Vyberte si svoj kameňa čokoľvek si vyberiete, nezabudnite nasledovať svoju vlastnú intuíciu. Kryštál môže byť akýmkoľvek spôsobom silný, ale nemôže to byť bez vašej viery.