Keď sa bojíš, LPIS. Nemiluješ!

Všetky cesty, ktorými som doteraz prešla, a ktoré som si ako duša naplánovala mi v danú chvíľu prišli nesmierne ťažké. K nevydržanie. Vždy som ich zvládla a ešte z odstupom času prepadla vo smiech, aby som si potvrdila, čo som to riešila za vtákoviny a ako veľmi dôležité pre mňa všetky strasti boli.
Žijem svoj život vedome
Celkom nedávno som v sebe cítila zmenu, ktorú ani teraz neviem opísať. Vedela som, že som iná. Jednoducho som sa tak prebudila. Nestáva sa často, že sa prebudíte a niečo vám spadne z neba. Tento pocit však taký bol. Neuchopiteľný, čistý, rýdze a nemenný. Uvedomila som si, ako mám krásny život, krásny vzťah, zdravé deti, prácu, jednoducho nič mi nechýbalo. A zrazu ma zastihol jemný strach. Taký ten, čo vás len ovanie a vy pocítite na sekundu sotva znateľný chlad. Na tento strach už musíte mať vytrénovaný senzor. Nie je to zabijak, napriek tomu pácha škodu hlboko vnútri nás. Ten strach mi našepkával „čo ak o to prídeš?“
Kto to hovorí?
Pretože už viem rozoznávať odkiaľ hlas veje, zasmiala som sa. A povedala „oukej, je to výzva. Ak mi v prežívaní ešte väčšej hojnosti a lásky bráni tento strach, potom teda, Bože, zober si to. Zober si moju lásku, ak je to len lipnutie, zober si moju radosť, ak nie je čistá. “
Rozhodnutie = Skúška
Musím uznať, že tentoraz mi prišla skúška tak láskavá, že tak láskavú som ešte nedostala. Možno, čím bližšie je človek k svojmu srdcu, nepotrebuje sa už toľko trápiť, aby si uvedomil všetky súvislosti.
Razom som mala pocit, že ma môj milý nechce. Nič tomu nenasvedčovalo, ale došlo mi, že skúška je tu. Tak sa ukáž, ​​Vendulka, ako si svoje rozhodnutie ustojíš. Predtým ma musel opustiť a ja sa cez bolesť dostala do svojho stredu. Teraz nemusel urobiť nič. Aspoň nie fyzicky.
Je veľmi ľahké prepustiť niečo alebo niekoho, kto vám ubližuje a koho nechcete. Ale keď máte, to, čo ste vždy chceli a aj napriek tomu ste ochotní to prepustiť, je to neuveriteľná sloboda.
Že ste skúšku zvládli spoznáte podľa toho, že okamžite príde odozva. Príde rozriešenie, informácie, esemeska s vyznaním lásky … okamžite alebo veľmi rýchlo.
Ako skúšku ustáť
Skúšku som vždy ustála len jediným spôsobom. Totálna zameranie sa na seba. Kľud, čas, priestor na vlastné myšlienky, dýchať, cvičiť, starať sa o seba, meditovať, maznanie sa, masáž … čokoľvek, čo vás uvedie do pokoja. A hlavne samota. Vo chvíli medzi jedlami, vaňou, dobrým čajom a filmom som pocítila, ako som šťastná. Ako nie je nič zvonku, čo by ma robilo šťastnou. Že som to Ja, v každom okamihu. Nech jem, spím, milujem sa, jedu na kolobežke, plačem alebo napríklad kadi. V každej chvíli sa tak milujem, že to neviem popísať. Je to ako keď ste zamilovaní do objektu a myslíte na neho. Zrazu myslíte sami na seba, hihňáte so svojim vtipom, Lichotíte si … veľmi zvláštne a nový pocit.