Bude rok 2019 fičák?

Celá planéta už zdarne vstúpila do nového 2019 roka. Za posledných 24 hodín, každú hodinu – počínajúc Novým Zélandom a končiac neobývanými ostrovmi v Tichom oceáne, sa niekde na svete slávil príchod Nového roka. A ako každý rok aj tento nám prináša inú energiu aj iné témy. V akom že duchu sa teda nesie rok nepárny rok 2019 s ročnou vibráciou 3?
Šťastie praje pripraveným.
Jedným zo základných tém je aktivita a premyslenosť. Naopak zbrklosť a nerozvážnosť nie sú tento rok v móde. S tým ide ruka v ruke aj rozhodnutí sa, čo naozaj zo srdca chceme. Tento rok nám tieto rozhodnutia podporí a dopomôže nám k realizácii.
Ďalšou témou, ktorý je spojený s „robením“ je pravdivosť. Nastal čas, kedy všetky neprávosti, masky, povrchné, zištné rokovaní je odhalené. Robte teda všetko zo srdca a s vedomím, že takto robíte pre dobro nielen svoje ale aj ďalších bytostí.
Vzhľadom k energii roka 2019 sa môže stať, že všetci vyššie uvedení a mnoho ďalších favoritov veľmi rýchlo vylezie na povrch a to hneď z kraja roka. Môžete tak vnímať viac sebeckosti, agresie, arogancia, tlaku, strachu okolo seba (a možno aj v sebe). To sa však časom rozplynie a vyladí. Trocha toho převibrování na iné frekvencie neuškodí :). Rok 2019 nás jednoducho nenechá vydýchnuť.
Spolupráca a celok
Tento rok je veľmi činorodý. Pustite uzdu fantázii, nechajte sa uniesť Vašu kreativitou a začnite tvoriť. Hoci už sa jedná o maličkosti alebo o veľké veci. Explózii myšlienok, ideí a tvorivosti má za príčinu ročnej vibrácie, ktorá je tento rok v čísle 3.
S tým úzko súvisí aj komunikácie, ktorú tento rok môžeme rozvíjať. Skoro sa mi chce povedať – chtiac nechtiac. Učíme sa tiež spoluprácu, čo prispieva k rozvoju celku. Môže sa to teda dotknúť ako pracovných záležitostí, rozvoja projektov, firiem, vzťahov ale aj celistvosti ako také.
A že je rok 2019 trošku fičák, tak nám niekedy v komunikácii môže niečo pošmyknúť. Ako sa hovorí – skôr hovoríme než myslíme. Rozvíjajme teda múdrosť. Tá udržuje nadhľad a naše slová i činy sa stávajú našimi nástrojmi.
Čím viac múdrosti, tým viac rozvahy, pokoja, pochopenie, tolerancia, štedrosti, pokory, ale aj prijatie a odpustenie – a to nielen ostatným, ale predovšetkým sebe.
Zemské prasiatko symbolom hojnosti
Nie nadarmo sa hovorí: „Máme sa ako prasatá v žite“. Tento rok tomu naozaj tak je. Už začiatkom februára vstupujeme podľa čínskeho horoskopu do Krajinského Prasaťa, ktorý do všetkých znamení prináša okrem iného hojnosť, spokojnosť, ba šťastie.
Je teda vhodný čas na rozvoj vlastných projektov, investície či vykročením za vlastnými snami – hoci už sú akékoľvek (a okolie si o nich myslia čokoľvek). Jednoducho urobte krok zo svojej komfortnej zóny, pretože sa k Vám hrnú vo veľkom nové príležitosti, ktoré Vám môžu priniesť mnoho dobrého. Dá sa povedať, že do čoho sa pustíme, nám pôjde „akoby samo“. Je len potrebné pamätať na premyslenosť – neváhajte príliš dlho.
Prasa zo svojej podstaty je však málinko lenivé a márnotratné, preto je vhodné nájsť tú správnu rovnováhu medzi aktivitou a odpočinkom či rozvahou a rozhazovačstvím. A to sa nemusí týkať len práce a peňazí, ale tiež vzťahov či komunikácie (voľby slov, spôsobu konania).