Bolí Vás zuby?

Dnešné chvíľku poézie budeme venovať zubom.
Otázka za zlatého bludišťáka znie: Čo urobíte ako prvé, keď Vás bolia zuby?
1. a) vypálite si na tvári sviecu alebo b) vypálite si na tvári sviecu 🙂
To by sme mali. Sviece Vám pomôže od bolesti. Jej hlavnou výhodou je to, že dokáže vyťahovať zápaly. Zvoľte sviecu, ktorá je veľkosti S alebo M. Budete ju mať priloženú na tvári, takže je lepšie, aby zabrala väčší priestor. Pri veľkých bolestiach aplikujte aj viackrát za deň.
Ale nebol by som to ja, aby som sa nesnažil vidieť trochu za horizont.
Zuby sú skvelým odrazom ľudských orgánov i emócií. Ľavá časť chrupu zobrazuje jinový- ženský princíp. Znamená cyklickosť, rodinu, plodenia, matku, ženské orgány, …
Pravá časť chrupu zobrazuje mužský – jangový princíp a znamená aktivitu, sebapresadeniu, silu, otca, brata, mužská orgány, …
Rozdeliť je však môžeme aj podľa jednotlivých zubov. Napríklad v rezákoch sa väčšinou skrývajú naše vzťahy k rodičom, vzťah medzi mužom a ženou a s tým spojené partnerskej neistoty. Často, keď sú rezáky menšie, máme sklony sa podriaďovať ostatným. Stav očných zubov často zobrazuje našu schopnosť zvládať zmeny alebo si v živote nájsť svoje miesto a úlohu. Stoličky zase prenášajú našu pamäť z detstva. Ľudia, ktorí vnímajú svoje detstvo ako nešťastné majú väčšinou problémy s kazmi. Zub múdrosti je energeticky prepojený so srdcom. Má veľmi úzky vzťah k našej duši. Kondície týchto zubov často zodpovedá našej schopnosti, ako sa dokážeme zaradiť do spoločnosti a sveta okolo nás.
Ak už trpíme nejakú vadou alebo bolesťou v ústach, možno veľmi ľahko vysledovať príčinu. Kazy dokážu značiť náš vnútorný konflikt, kedy sa nedokážeme vyrovnať s životnou situáciou. Jednoducho by ste najradšej niekoho „zahryzli“, ale samozrejme fyzicky nemôžete a po emočnej stránke to nie ste schopní vyriešiť.
Mnoho ľudí má problémy s krvácajúcimi ďasnami. Asi Vás neprekvapí, že to sú nespracované emócie. Obaľujeme sa takým závojom a dúfame, že nikto neuvidí, akí naozaj sme. Potom sa nedokážeme pozrieť ani sami sebe do očí. Paradentóza je potom dlhodobé neriešenie konfliktov a negatívnych emócií. Títo ľudia bývajú chladnejšie a bojí sa prejavovať svoje emócie navonok.
Bolestivé zubné vačky sú často dôsledkom nevybije agresie, kedy ste niekým alebo niečím prevalcovanie.
Aj taký predkus môže mať svoj pôvod v emóciách a ide o zakorenenú nerozhodnosť a neschopnosť riešiť krízové ​​situácie. Naopak taký zákus mávajú ľudia, ktorí sú zarytí vo svojich stereotypoch.
Väčšine bolesťou zubov sa dá predísť raz dôležitou vecou. Vedieť sa rozhodnúť. Nerozhodnosť a neschopnosť prevziať za seba zodpovednosť, býva najväčším spúšťačom problémov so zubami. Vlastne ani tak nejde o to, či sa rozhodnete dobre alebo nie. Ale dôležité je, že to rozhodnutie urobíte. Skvelou pomôckou pre rozhodovanie je metóda plusov a mínusov. Keď už si človek nevie rady, napíše si pre a proti a súčet jednoducho rozhodne. Je to lepšie, ako byť neustále myšlienkami u nejakého problému. Svoju pozornosť tak prenesiete do prítomnosť a paradoxne uvidíte svet jednoduchšie.
Pán doktor Hnízdil to opisuje veľmi krásne. Keď niečoho máte plné zuby, tak sa nečudujte, že Vás bolí 🙂.