ŠIESTY ZMYSEL

Intuícia je vnútorný hlas, ktorý nás nabáda a varuje. Ako ho správne spoznať?

Prejavuje sa mnohými spôsobmi, medzi ktoré patria vízie, sny, alebo rôzne znamenia a pocity v tele. Intuíciu môžeme rozvíjať mnohými spôsobmi. Často sa nám otvára následkom mimoriadnych okolností. Šiesty zmysel má mnoho podôb. Môžeme si vykladať sny, ktoré sa nám každú noc zdajú, študovať významy náhodných znamení a čísel alebo si treba viesť denník s rôznymi zvláštnymi zážitkami, ktoré nás sprevádzajú.

Intuícia sa dá rozvíjať meditačnými technikami, s pomocou pomôcok ako ku kyvadlo alebo aj iba cvikom. Jasnovidectvo si do určitej miery dokáže osvojiť každý, a predtucha je častejším zážitkom, než sa zdá. Väčšina ľudí má tieto druhy zážitkov, iba sa s nimi nezverujú. Na tejto stránke nájdete všetky články, ktoré sme vydali na tému kyvadla, výkladu snov alebo práce s energiou. Inšpirujte sa a začnete počúvať svoje vnútorné vedenie. Šiesty zmysel sa dá popísať ako „schopnosť získavania informácií mimozmyslovou cestou máme všetci, iba nie sme vycvičení ich vnímať“.

3 cesty ako rozvíjať svoj šiesty zmysel:

Meditácia

Najjednoduchším spôsobom, ako šiesty zmysel vytrénovať, je meditácia. Tá totiž našu myseľ upokojuje a umožňuje nám sa úplne uvoľniť a preniknúť hlbšie do našej mysle. Týmto spôsobom je možné znovu aktivovať váš vnútorný hlas a intuíciu. Je potrebné meditovať aspoň 10 minút denne.

Spojenie s prírodou

Ďalším skvelým spôsobom, ako zlepšiť svoju intuíciu a šiesty zmysel, je spojenie s prírodou, v tomto prostredí bude vaša myseľ pokojná a pomôže vám to znovu aktivovať šiesty zmysel. Stačí sa prechádzať krajinou, vnímať štebot vtákov, krásu a vôňu rastlín a napojiť sa na dané miesto.

Prestaňte sa brániť vibráciám, ktoré cítite

Síce posledný, ale asi najdôležitejší bod zo všetkých. Niektorí ľudia majú tendenciu o všetkom premýšľať a rozhodovať racionálne, úplne pritom ignorujú svoju intuíciu. Typický príklad je, že stretnete nového človeka, z ktorého máte ihneď zlý zvieravý pocit, takto sa prebúdza váš šiesty zmysel, ktorý sa vás snaží varovať. Nehovoríme, že sa vždy máte rozhodovať len na základe intuície, ale varovné signály, ktoré vám vaše telo vysiela, vás rozhodne nabádajú k ostražitosti. Žite v harmónii a načúvajte svojmu telu i duši.