Päť krokov, ako dobiat svoju ženskú silu

Hľadáš prameň, v ktorom by si obnovila svoje sily? A kam sa vlastne podeli? Možno si zabudla na niekoľko kúziel s ženskou energiou. Pripomíname ti je týmto článkom.
1. neodovzdávajú svoju silu nikomu a ničomu. Namiesto sťažovania si konám.
Nedopusť už nikdy, aby si svoju ženskú silu odovzdala nejakej situácii alebo človeku. Tým, že sa vzdáš, stratíš kontrolu nad svojím životom, staneš sa obeťou vláčenou v bezvýchodiskovej kruhu. Často túto cestu zo strachu volíš. Uvedom si však, že nikam nevedie a že chodíš stále dokola. Sú to situácie, keď ťa problém prišpendlia na mieste a tie prestaneš veriť svojej ženskej sile, ktorá by ho transformovala v niečo dobré. Pritom v skutočnosti to dokážeš (hoci trebárs aj s pomocou druhých).
Namiesto sťažovania sa a stavanie sa do pozície nemohúci, konaj. Neplytvaj svoju energiu na sťažnosti, zlosť a ľutovanie sa. Zbytočne to nerozmazávajte, nerob z toho aféru. Využi túto energiu na vyriešenie / transformáciu / vylepšenie situácie. Problém je výzva k zapojeniu tvojej ženskej sily, proaktivity a mágie.
„Ako žena môžeš pretvárať svet i seba samého tým, že nenecháš problémy, aby zahnívali, ale intuitívne a bez zbytočných rečí je transformujete.“
Krásne na to upozornila aj Zlata Hnátová vo svojom poslednom článku, kde uvádza vetu: „A čo si čakala?“ Že sa niečo zmení, keď tu budeš sedieť, ľutovať sa a čakať, že niekto druhý to vyrieši za teba? Nie. Větřím Ak vo vzduchu problém či nespokojnosť, je to výzva k môjmu vlastnému rastu. A tá sa neodmieta. Jedine tak môžem silnieť.
2. Pestujem si prázdny a tichý priestor vonku i vo vnútri. Načúvam sebe.
Uvedom si, kam sa podelo tvoje ja. Počuješ ho? Alebo sa stratilo v šumu vnemov, ktoré sa na teba každodenne valí z obrazoviek, prijímačov, chatov, konverzácií, časopisov a reklám? Seš Ak ako žena vystavená dlhodobo tisícom vnemov, ktoré konzumuješ jeden za druhým, potom vedz, že sa pripravuješ o ohromné ​​množstvo tvojej vzácne energie.
Tvoja myseľ nestačí tieto vnemy triediť a spracovávať, všetky pritom zahlcujú tvoj systém. Podobne to je aj s vecami, ktorými sa obklopuješ. Každá z nich na teba nejako pôsobí. Ak je ich príliš a ak nie sú s tebou v súlade, potom budú nevedomky zamestnávať tvoju pozornosť a okrádať ťa o energiu.
„Snaž sa udržiavať svoju myseľ a svoj osobný priestor tiché a prázdne. Nech sú tvojím útočiskom, ktoré ťa vždy osvieži a v ktorom sa stretneš sama so sebou. „
Nielen pre lepšie duševné zdravie, ale preto, aby si mohla počuť hlas svojej duše, je čas od času potrebné spočinúť v prázdnote. Na chvíľu vypnúť všetky tie rušivé vplyvy a byť sama. Vyčistiť priestor okolo seba a stíšiť hlasy zvonku. Z priestoru, kde to nie je možné, je potrebné utiecť do ticha. Často je to miesto v prírode, kde možno spočinúť a vypnúť myseľ. V tom tichu a prázdnu možno vysloviť otázku: „Si tu? Čo mi chceš povedať? „Sú to krásne okamihy, keď prichádza odpoveď formou blaženého pocitu a alebo môžeme začuť konejšivý hlas svojho Vyššieho Ja:“ Som s tebou. Všetko je v poriadku. Milujem ťa. “
Čas pre takúto meditáciu by si si mala vyhradiť pravidelne. Rovnako tak ako si dopriať chvíle OFFLINE, chvíle, keď nemusíš odpisovať na správy, zúčastňovať sa diskusií pod. Centrum diania totiž nie je na sociálnych sieťach, ale priamo vo vnútri teba – tam načúvaj.
3. Ctím vo svojom živote istú organizáciu a poriadok. Kultivuje svoju mužskú energiu.
Ženská energia je charakterizovaná ako určitý chaos bez jasných cieľov, hraníc a pravidiel. Jej podstatou je plynutie. Avšak tak ako rieka potrebuje mať svoje koryto, aby sa nevyliala a nezaplavili krajinu, potrebuje byť ženská energia v harmónii s tou mužskou. Žena aj muž sú kombináciou týchto dvoch energií, ktoré je potrebné udržiavať v rovnováhe. Ak si veľmi ženská a neposiluješ v sebe mužskú energiu, môže sa stať, že budeš vo svojom živote bojovať s pocitom slabosti, s emočné nestabilitou, nerozhodnosťou, nebudeš schopná doťahovať veci do konca, tvoj život nebude mať žiadny určitý smer a pretečie tí medzi prsty.
„Ženská energia je spájaná s vodným živlom, s emóciami, nespútanosťou, potrebuje však mať svoju nádobu alebo koryto – určitý pevný základ.“
Týmto základom je organizácia, poriadok a vytrvalosť. Treba ich nastaviť, aby zodpovedali tvojim životným prioritám, a potom nastoliť disciplínu, vďaka ktorej sa stanú záchytnými bodmi tvojho života. Môže ísť o úplne banálne veci ako je to, že si každý deň zacvičím, pripravím si každý večer oblečenie na ráno, mesačne publikujem článok na svoj blog a pod.
Prvým krokom je teda uvedomiť si, čo chcem a aké sú hodnoty, podľa ktorých chcem žiť. Aké činnosti ma budú posúvať dopredu? Na základe tohto uvedomenia potom zorganizujem svoj život tak, aby v ňom boli isté návyky, vďaka ktorým sa nebudem utápať v zmätku a budem sa krok za krokom posúvať k tomu, čo som si stanovila ako zámer pre svoj život.
4. Som v spojení s prírodou. Som uzemnená.
Cítiš sa vyčerpaná a bez sily? Možno ti chýba časť teba isté – krajina, les, vzduch, zvieracie bytosti. Ak s nimi nie si pravidelne v kontakte, potom niečo v tebe veľmi trpí. Treba sa s nimi znova prepojiť. Dívať sa dlho do mačacích očí, načúvať kriku vtákov, vnímať jemno