Milujte, ale nezabúdajte na lásku sami pre seba

Milujte, ale nezabúdajte na lásku sami pre seba

K vzťahom patrí aj kategórie priateľstva. Hľadáme svoje spriaznené duše, a to formou lásky alebo priateľstva, teda osôbku, ktoré sa môžeme bez výhrad zveriť. Pohovoriť si o svojich starostiach a radostiach bez toho, aby vás ktokoľvek odsudzoval alebo prevychovával. Ide nám o to, aby nás mali priatelia radi takých, akí naozaj sme.
Najlepší kamarát / ka je prima. Vypovedame sa zo žiaľu a zveríme si svoje prežitky s novým milencom, povieme si o starostiach i radostiach.
Ale už sa vám to stalo? Kamarátka je nedotklivá, neustále vám hovorí, že toto robiť nemáte, nesmiete, nie je to správne … A vy ju máte tak radi, nemáte potrebu ju prevychovávať, nehovoríte jej, že to alebo ono nie je dobré, že sa má správať spôsobne. Máte ju a to veľmi radi takú, aká je a vo vašich očiach je tá najlepšia a najdokonalejšia. Tak a máme našliapnuté na poriadny problém! Mať kamarátku / kamaráta radšej ako sám seba je problém, ktorý vás pravdepodobne niekedy v budúcnosti poriadne zmetie. 
Tiež som ju mala: bola dokonalá, múdra, ochotná počúvať a ochotná vždy radiť (niekde vnútri som vedela, že rady nechcem, že chcem len, aby ma vypočula). Napriek tomu som rady prijímala a prijímala a stavala túto kamarátku na piedestál, ktorý sa časom nevyhnutne musel zosypať. Čím bola za tie roky vyššia, tým horšie a bolestnejšie bol aj pád nadol. Prišiel vo chvíli, keď som to vôbec nečakala a zo strany, ktorá je pre človeka najbolestivejšie. Odišla s mojím mužom! V jednej chvíli som stratila dva najbližšie ľudí a skoro celú minulosť! Že je vám to povedomé? Bohužiaľ stáva sa to často …
Takže moji milí, aj keď sú vzťahy komplikované, radostné i bolestné, verte v jedno: najlepším priateľom ste vy sami sebe. Pokiaľ toto prijmete a prežijete, spoznáte, že láskavosť, vrelosť, smiech, radosť, ktorú rozdávate okolo seba, v prvom rade vždy naložíte sami sebe. Tá potom začne rásť ako dobre pestovaná záhrada a všetko okolo vás dostane nový rozmer a silu prežitkov.
Majte sa naozaj radi takí, akí ste. Pretože vy ste sami sebe najlepšími priateľmi. Pretože vy ste dokonalí takí, akí STE
Vaša Príznaky Transformácie