Biela a čierna mágia

Predtým, ako si predstavíme samotnú čiernu mágiu, porozprávajme sa trochu o mágii vo všeobecnosti.

Mágia sprevádza ľudstvo už od nepamäti. Stretneme sa s ňou v rôznych formách – od kúziel, rituálov až po rôzne zmesi a elixíry. Niektorí obmedzujú svoju magickú silu amuletova niektorí majú doma knižnicu plnú starých kníh o mágii a obrovskú zbierku vybavenia z magických obchodov.   Čo si máme predstaviť pod pojmom mágia a ako sa jej darilo z hľadiska histórie?

Predtým, ako sa ľudia uchýlili k viere a náboženstvu, mágia bola vo veľmi silnej pozícii v spoločnosti. Rituály ovplyvnili počasie, úrodu, medziľudské vzťahy, lásku, mier a problémy s bojom a v neposlednom rade šamani a čarodejníci s ním zaobchádzali.

Ale akonáhle sa v stredovekuzačala zvyšovať moc náboženstva , najmä kresťanstvo, mágia začala vypadať z priazne a ľudia obvinení z mágie a čarodejníctva sa stali terčom prenasledovania.

Čo je mágia?

Koncept mágie predstavuje všetky vedomosti a schopnosti ovládať silu energie, ktorá sa nachádza všade okolo nás. Vyžaduje koncentráciu, silu mysle a znalosť éterických prúdov v tele.

Mágia môže byť rozdelená na čiernu a bielu, len v závislosti od toho, na aké účely slúži.

Čierna mágia

Všeobecne platí, že čarodejnice, ktoré používajú čiernu mágiu, sa označujú ako čarodejníci. Títo čarodejníci prešli dlhú cestu, rozhodli sa použiť temnú mágiu a používať ju do značnej miery pre svoje osobné potreby a účely, bez ohľadu na to, aký vplyv to má na ostatných. Čierna mágia sleduje väčšinou osobné ciele, sebecké, egoistické a deštruktívne potreby.

V čiernej mágii sa používajú metódy zrieknutia sa a očarenia, kde čarodejník pošle kliatbu, ktorá je určená všetkými možnými spôsobmi, aby sťažovala život človeka.

Čarodejníci, ktorí praktizujú čiernu mágiu, predali svoje duše diablovi a musia mu slúžiť na neurčito po jeho smrti.

Biela mágia

Na rozdiel od čiernej mágie je biela mágia cestou srdca a dobrých skutkov. Prostredníctvom kúziel a rituálov sa čarodejníci snažia pomôcť ľuďom a odrážať z nich čiernu mágiu. Biela mágia skrýva veľkú duševnú silu, vďaka ktorej môže vyvinúť svetlo na všetkých úrovniach a je oveľa účinnejšia ako čierna mágia.

Medzi hlavné ciele bielej mágie patrí pomoc, liečba, vytvorenie harmónie a vývoj. Biela mágia nie je určená na to, aby ublížila, je založená na nezištných dôvodoch a čistej ochote pomôcť.

Filozofia bielej mágie spočíva v tom, že všetko vo vesmíre pochádza z jedinej najvyššej sily, ktorá presahuje porozumenie, a preto je vnímaná ako nadprirodzená sila. Biela mágia dáva ľuďom schopnosť ovplyvniť túto moc.

Z hľadiska mágie je svet na všetkých úrovniach reality spojený s jednou extrémne veľkou a viacúrovňovou energetickou sieťou. To vysvetľuje, prečo sa niečo môže stať na jednom mieste, zdanlivo nesúvisiace s iným miestom, kde bola energia zámerne nahromadená a magicky poslaná na požadované miesto.

Je dobré vedieť, že v bielej mágii sa často používa práca s analógiami.  To isté ovplyvňuje hlavný zákon analógie .

Biela mágia je v podstate energia, ktorá sa vysiela pozitívnym spôsobom. Biela mágia pracuje s koncentráciou pozornosti, duchov, božstiev a živých energií, ktoré môžu byť vyvolané a kontrolované. Biela mágia sa preto nazýva „biela“, pretože jej cieľom je vždy zlepšiť situáciu a priniesť dobro.